Powrót do strony głównej
Informacje o naszej firmie Cennik i oferta naszej firmy Domeny Niezbędne informacje Najnowsze informacje Kontakt z naszą firmą
Powrót do strony głównej
Listopad 2002
W drugiej połowie listopada 2002, zmieniony został protokół routingu na łączu iNET-TP S.A. Dzięki temu, aktualnie, wszystkie łącza z iNET do operatorów wyższego poziomu (ang. Transit Provider), obsługiwane są przez protokół routingu dynamicznego BGP. Oznacza to, że nasz router brzegowy, sam decyduje którym łączem najkorzystniej wysłać dany pakiet. Podejmując decyzję o drodze pakietu, router uwzględnia :
- dynamiczny charakter zmian topologii sieci
- aktualny stan natężenia ruchu w poszczególnych węzłach komunikacyjnych
- zmiany w organizacji ruchu pakietów, powstałe w wyniku nieprzewidzianych awarii w sieci internet

Dzięki temu - dane transmitowane są zawsze optymalną trasą, a nasza łączność z internetem jest już odporna na ewentualne przerwy w działaniu łączy poszczególnych operatorów. Do tej pory, było tak że awaria jednego z łączy, powodowała przerwę w dostępie do internetu u abonentów przypisanych do tego łącza. Aktualnie, dzięki dynamicznemu routingowi, cały ruch będzie automatycznie przekierowywany na pozostałe łącza - dzięki czemu ciągłość połączenia z siecią internet będzie zachowana dla wszystkich abonentów.

 

Wrzesień 2002 - Autoryzacja SMTP

Z dniem 1 października 2002 r. udostępniamy usługę autoryzacji SMTP. W związku z tym na wszystkich kontach pocztowych należy włączyć 'Autoryzację poczty wychodzącej'. Dotychczas funkcjonujące wysyłanie poczty bez autoryzacji [SMTP] przestanie funkcjonować z dniem 01.11.2002.

Autoryzacja poczty wychodzącej [SMTP AUTH] to zabezpieczenie uniemożliwiające wysyłkę bez uprzedniej autoryzacji użytkownika. Dzięki temu nikt nie będzie mógł podszyć się pod Twój adres e-mail, a odbiorca danej wiadomości będzie miał pewność, że jesteś jej autorem. Dodatkowo uruchomienie tej usługi zabezpiecza serwer i użytkowników przed nadużyciem w postaci rozsyłania tzw. „niechcianej poczty” czyli SPAMu.

W dziale pomocy technicznej można uzyskać informacje na temat przystosowania programów pocztowych do pracy z tą usługą.

UWAGA !
Zmiana dotyczy wyłącznie użytkowników korzystających z serwera pocztowego smtp.inet.pl.

Wrzesień 2002
Z dniem 30 października 2002r wyłączone zostaną stare numery dostępowe (488-20-42 i 35-95-992). W związku z tym, osoby które nadal korzystają z tych numerów, powinny zmienić je na tańszy w eksploatacji i zapewniający lepszą jakość połączeń numer 0,20-9557. Instrukcja opisująca jak to zrobić znajduje się na stronie pomocy_technicznej W razie trudności prosimy o kontakt tel: 489-22-04.

 

Listopad 2001

Oferta iNET została poszerzona o nowe, użyteczne usługi. Dotychczasowe usługi WWW zostały zastąpione przez nowe, tańsze i bogatsze pakiety (patrz nowy cennik iNET). Ponadto, do użytku naszych abonentów oddany został nowy, oferujący większe możliwości serwis WWW.

 

Październik 2001

Rozpoczęliśmy eksploatację nowego węzła dostępu do sieci Internet na wyspie Puckiej. Dzięki tej inwestycji, jesteśmy w stanie zaoferować dostęp przez łącza stałe dla abonentów z rejonu między Odrą a Regalicą. Zainteresowanych klientów prosimy o kontakt z biurem firmy.

 

Wrzesień 2001

Uruchomiliśmy bezpośrednie łącze do warszawskiego węzłą sieci EBONE. Dzięki nowemu połączeniu, możemy zaoferować usługi EBN-32 i EBN-64. Usługi te adresowane są do abonentów dla których ważna jest wysoka jakość transmisji międzynarodowej. Usługi EBN-32 (EBN-64) zapewniają tranzyt pakietów poprzez sieć EBONE, z pominięciem eksploataowanej przez TP S.A. sieci Polpak-T.

 

Sierpień 2001 - Nowy numer dostępowy

Uruchomiliśmy nowy, skrócony numer dostępowy 020 9557. Dzięki tej zmianie, wszyscy użytkownicy węzła iNET będą mogli korzystać z tańszych opłat za połączenia typu dial-up z Internetem.

 

Interfejs do odczytu poczty przez WWW
Wyślij sms do jednej z sieci komórkowych
Przeszukaj internet za pomocą jednej z popularnych przeszukiwarek
Zarejestruj konto administracyjne
Sprawdź czy twoja domena jest jeszcze wolna
Zaloguj się do panelu adminstracyjnego
©Image Electronics 2001-2024, Pl. Rodła 8 X p., 70-419 Szczecin, tel.(091) 432 4200, fax (091) 488 2175